Yıldız Çalışan Olmak

Yıldız Çalışan Olmak

Amaç: Kurumsal yaşam, büyük bir tezat yaşamakta ve bu tezat giderek derinleşmekte. Bir tarafta başarılı olmaya çabalayan, yükselmeye çalışan veya iş arayan çalışanlar; diğer tarafta kurum içi pozisyonlarını doğru adaylar ile doldurmakta zorlanan şirketler.

Manpower araştırmasına göre Türkiye’de şirketlerin %66’sı doğru yeteneğe erişimde güçlük çekmekte ve Türkiye yetenek kıtlığı sorununu en derinden yaşayan ilk 5 ülke arasında. Çalışanlar başarılı olmaya çalışırken, şirketler başarılı çalışanlara erişmekte büyük güçlük yaşıyor.

Çalışan ve şirketler ortak paydada bu sorunu yaşarken şirketlerin rekabet edebilmeleri için en değerli kaynakları çalışanları; başarılı çalışanlara sahip olmak ise, şirketler adına en büyük güç. Eğitim, iş yaşamında başarılı olmak isteyen ve kariyerinde yükselmek isteyen çalışana yol haritası sunuyor. Teorik bilgilere ek pratik uygulamalar içermesi, mantıksal söylemler kadar insani duygulara yer verilmesi, farklı sektör ve şirketlerden örnekler paylaşılması; eğitimin etkinliğini artırarak “çalışanın işinde başarılı bir performans sergilemesi ve yükselmesi” konusunda katılımcılara rehber oluyor.

Hedef Kitle: Tüm şirket çalışanları, terfi için hazırlanan çalışanlar

Eğitim Süresi: 2 gün (Toplam 12 saat)

Eğitim Saati: 09:00 – 16:00

Çevrimiçi Eğitim: Eğitim çevrimiçi formatta da verilebilmektedir. Çevrimiçi eğitim «45 dk anlatı+5 dk test» olmak üzere 50 dakikalık 4 seans olarak verilmektedir. Akış ve sunum sınıf içi formata göre değişebilmektedir.

Kullanılan Araçlar: Sunum, grup çalışması, video, vaka analizi, sektörel örnekler. Katılımcılara eğitimden 1 ay önce Eğitmen İnan Acılıoğlu’nun 19 Nüans kitabı verilecektir.
Katılımcıların eğitim sonrası gelişiminin ölçümlenmesi için tasarlanmış 360 Değerlendirme Testi, isteğe bağlı olarak uygulanmaktadır.

Kazanımlar:
- Çalışan etkinliğinin ve verimliliğinin artırılması
- Çalışan motivasyon ve bağlılığının artırılması
- Şirket içi iletişim ve sinerjinin güçlendirilmesi

İçerik: 
- Kendini Yönetmek
- İşinde Yıldız Olmak
- İlişkilerinde Yıldız Olmak
- Kariyer ve Gelişim Planını Hazırlamak

İstenildiği takdirde detaylı içerik ve teklif paylaşılabilir.
Eğitim ve seminerlerimiz çevrimiçi (online) olarak verilebilmektedir.

kurumsal@opm-d.com

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ