Problem Çözme Teknikleri

Problem Çözme Teknikleri

Amaç: Dünya Ekonomik Forumu’nun En Çok Aranan Beceriler araştırmasına göre Problem Çözme, en üst sırada yer alıyor. Değişen iş yaşamındaki büyük dönüşümlere rağmen problemlere çözüm getirebilme, en değerli çalışan becerisi olarak değişmeden en üst sıradaki yerini koruyor. Problem çözebilmenin ilk adımı ise kök neden analizi; diğer bir deyimle problemin kök nedenini veya nedenlerini doğru metotlarla bulabilmek ve ortaya koyabilmek. Kök nedenlere inildikten sonra bir disiplin rehberliğinde çözüm seçenekleri oluşturmak, bunları doğru önceliklendirme ile hayata geçirmek ve elde edilen kazanımları sürdürülebilir kılmak geliyor.

Problem Çözme Teknikleri Eğitimi, çalışanlara problem çözerken ihtiyaç duydukları teknikler konusunda bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlar. Eğitim, problem çözme becerisinin önem ve gerekliliğinin bilincinin oluşmasına katkı sağlar. Katılımcılar, eğitim süresince farklı problem çözme metodolojilerini teorik olarak öğrendikten sonra,  bu metodolojileri çeşitli pratik uygulamalar ile deneyimleme şansı bulur. Böylece çalışanlara teorik tekniklerin aktarılmasının yanı sıra problem çözme becerisi kazandırılır.

Hedef Kitle: Tüm şirket çalışanları

Eğitim Süresi: 2 gün (Toplam 12 saat)

Eğitim Saati: 09:00 – 16:00

Kullanılan Araçlar: Sunum, grup çalışması, video, vaka analizi, pratik uygulamalar.
Katılımcıların eğitim sonrası gelişiminin ölçümlenmesi için tasarlanmış 360 Değerlendirme Testi, isteğe bağlı olarak uygulanmaktadır.

Kazanımlar:
- Problem çözme becerileri
- Analiz ve sentez becerileri
- Problem çözme disiplini
Farklı birimlerle problemlere yönelik ekip çalışması

İçerik:
- Problem Çözme Becerisinin Önem ve Gerekliliği
- Problem Çözme Teknikleri
- Problem Çözme Metodolojisi

İstenildiği takdirde detaylı içerik ve teklif paylaşılabilir.
Eğitim ve seminerlerimiz çevrimiçi (online) olarak verilebilmektedir​.

kurumsal@opm-d.com

 

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ