Krizi Çalışanlarla Birlikte Atlatmak

Krizi Çalışanlarla Birlikte Atlatmak

Yaşadığımız dönemde ekonomik açıdan zorlanan ve çalışan maliyetlerini azaltmak zorunda kalacak şirketler olacaktır. İlk etapta işten çıkarma yapmak yerine, aşağıdaki adımları izleyebilirler:


-Çalışanlarla şeffaf iletişim kurun. Onlara içinde bulunduğunuz durumu ve almanız gereken önlemlerin gerekliliğini anlatın.

-Bireysel nedenlerle kendi isteği ile ayrılmak isteyenler olacaktır, onları emeklerinin karşılığı olarak güzel bir şekilde uğurlayın.

-Kalmak isteyenlerin ücretlerine belli bir oranda indirim yapın.Aynı indirim oranını pozisyondan bağımsız herkese uygulayın. Genel müdür ve tepe yönetim de dahil.


-İşler düzelince indirimin kalkacağını belirtin. Tepe yönetimin ücretlerinin düşürülmesi zaten “senet” yerine geçecektir.


-En düşük baremde maaş alanların ücretlerine dokunmayın. Tepe ve ara yönetimden sadece birisindeki indirim onlarcasını karşılayacaktır.
 

Ve bütün bunları samimiyetle yapın.


Hep diyoruz ya zor zamanlarda ekipçe kenetlenelim diye; güzel bir örnek olur. Kriz bitince de gururla anlatacağınız bir başarı hikayesi yazmış olursunuz…

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ