Bir Devrin Efsanesi Tarih mi Oluyor?

Bir Devrin Efsanesi Tarih mi Oluyor?

Harley Davidson efsanesi zor durumda. Yakın zamanda farklı ürünlerle çıkamazsa “Kodak" gibi tarihe karışabilir. 

Motorsikletten çok yaşam tarzı satıcısına dönüşen şirketin finansal göstergeleri pek iç açıcı değil. 2019'da ABD'de 20 yılın en düşük satışını gerçekleştirdi; küresel satışları da 2010’dan bu yana en düşük seviyesindeydi. Hisse senedi fiyatı son 5 yılda %44 oranında düştü. Yeni nesil motorsikletçiler hız ve teknoloji trendlerine daha çok önem verince, şirket bu beklentileri karşılayacak bir atakla gelemedi (en azından şu ana kadar).

Geçen haftaki paylaşımımda Volkswagen’in elektrikli bisiklete, Audi’nin elektrikli scooter’a yatırım yaptığından bahsetmiştim. Geleceğin trendlerini yakalamak için doğru stratejiler izlediklerini muhtemelen yakında göreceğiz. Büyük şirket olabilirsiniz ancak bugün işlerin iyi olması yarını garanti etmiyor. Yeni trendlere ayak uyduramayan oyun dışı kalabiliyor.

Bu durum sadece şirketler için geçerli değil,çalışanlar için de geçerli. Çalışan olarak dijital çağın getirdiklerine hazır mıyız? Yarın şirketimizde RPA, iş zekası gibi uygulamalarla otomasyon geldiği zaman bizi şirkette tutacak yetkinlikleri kazandık mı? Pandemi süreci bu soruları sormak iyi bir dönem olabilir. 

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ